?

Log in

No account? Create an account

Предыдущий пост | Следующий постУ зв'язку із внесенням змін до законодавства, громадські організації, статути яких не містять усіх ознак неприбутковості, повинні затвердити їх у новій редакції та подати до територіальних управлінь Міністерства юстиції для реєстрації змін.

Однак, у Харкові більшість громадських організації, вочевидь, не встигнуть здійснити цю процедуру та починаючи з січня 2017 року будуть зобов'язані сплачувати податок на прибуток.

Так в Харкові, для того щоб надати документи, керівники громадських організацій змушені приходити, до Головного територіального управління юстиції у Харківській області, ще затемно, та писатися у чергу на папірці.

Об'єктивно кажучи, на сайті управління є можливість зареєструватись в електронній черзі, однак я на власні очі бачив, як ці люди сиділи у загальній черзі, а реєстратор лише час від часу виходила та запитувала чи є хтось із електронної черги.
То я так і не зрозумів яку перевагу ця черга дає, якщо людина сидить аж пока не зайде у загальній черзі, або поки його не покличуть.

Як приклад, 12 грудня ті люди які прийшли до Харківського управління юстиції близько 10 ранку вже були у черзі тридцяті і це вірна ознака того, що документи сьогодні надати не вдасться.
Адже прийом документів веде лише 2 працівника управління, а для того щоб усе відсканувати та видати опис потрібно від 40 хвилин і більше.

Щоб бути конкретним, наприкінці листопада, коли ще не було такого ажіотажу, я займав чергу о 8 ранку та в був п'ятий у черзі, а із кабінету реєстратора я вийшов об 10 годині 30 хвилин.
Тобто щоб прийняти документи у 5 осіб два реєстратори витратили 2,5 години.

Але із наданням документів поневіряння громадської організації не закінчуються.
Бо після цього починається справжнє знущання, чи то скоріше робота на винищення.

Спочатку замість 3 робочих днів, як то передбачено Законом про держану реєстрацію, розгляд поданих документів буде тривати аж цілих 18 робочих днів або по іншому 3 тижні.
Так, закон дозволяє, «за необхідності», продовжити розгляд документів на 15 робочих днів, і зараз працівники управління юстиції таке продовження виправдовують великою кількістю звернень громадських організації.

Але насправді, точнісінько так вони продовжували розгляд документів і у липні і у серпні, а не лише у грудні 2016 року.
То виникає цілком слушне питання, яка необхідність, чи то, необхідність у чому саме, викликала такі продовження раніше.

Але йдемо далі.
Якщо ви громадська організація і сподівались, хай через три тижні, отримати документ про вашу реєстрацію, чи про реєстрацію змін до статут, то дідька вам лисого.
Бо через три тижні Головне територіальне управління юстиції, скоріш за все, наддасть вам відмову, а коли, відстоявши на морозі декілька годин, ви знову наддасте необхідні документи, то знову через 3 тижні (!!) вас може чекати чергова відмова!!

Чому знову відмова, запитаєте ви? Адже ви усе виправили!
Та просто тому, що ваші документи потрапили до іншого реєстратора і той придумав нові «недоліки».

Я навіть проводи експеримент.
Подавав два однакові статути, по різним громадським організаціям і отримував зовсім різні відмови.
У одного реєстратора зауваження були по одним пунктам статуту, а у другого зовсім по іншим.

І от в цей момент виникає цілком слушне питання, а хіба працівники управління юстиції не повинні спиратися на закон?
Виходить що ні, у кожного з них є своє бачення закону, чи то скоріш фантазії про його зміст, оскільки доволі часто, те що вони вказують у якості «недоліку», ніякого відношення до закону не має.


Так по одній із громадських організації серед недоліків, окрім інших, було зазначено, що відомості про керівні органи Організації не відповідають вимогам пункту 4 частини 1 статті 17 Закону, та в статуті відсутній порядок звітування керівних органів Організації перед його членами.
Хоча при цьому порядок звітування був визначений у п. 6.14 статуту, але реєстратор його просто «не знайшла», а інформація про керівні органи повністю відповідала вимогам закону.

Після того як документи були подані повторно, вже інший реєстратор серед недоліків зазначила, що в статуті відсутній порядок створення відокремлених підрозділів!
І це при тому, що статут взагалі не передбачав їх створення, та громадська організація не мала жодного наміру їх створювати!!!

Зараз ці документи подані до Харківського управління юстиції вже втретє і ми чекаємо, які ж нові недоліки нафантазують працівники управління.

По іншій громадській організації серед недоліків було зазначено що:
- членами організації не можуть бути особи яким виповнилось 14 років, а лише ті яким виповнилося 18 років;
- голова організації не може отримувати заробітну плату;
- в заяві про реєстрацію, назву організації англійською мовою потрібно зазначати разом з організаційно-правовою формою.

І це все при тому, що відповідно до:
- ст.8 Закону України «Про громадські об'єднання» членами громадської організації можуть бути особи яким виповнилось 14 років;
- ч.6 ст. 3 Закону України «Про громадські об'єднання» доходи або майно (активи) громадського об'єднання не підлягають розподілу між його членами (учасниками) і не можуть використовуватися для вигоди будь-якого окремого члена (учасника) громадського об'єднання, його посадових осіб (крім оплати їх праці та відрахувань на соціальні заходи).

Ну а щодо організаційно-правової форми, то у самій формі заяви зазначено «*** Для громадських об'єднань англійською мовою або мовою національної меншини викладається тільки власна назва».
Але працівник юстиції, вочевидь, форму заяви, як то кажуть і в очі не бачив, якщо написав таку маячню.

Думаю вам усім добре зрозуміло, що коли заявник виправить такі «недоліки», то вже інший реєстратор напише, що таке виправлення не вірне і потрібно виправляти по іншому.

Ну добре, я маю які-не-які знання, що дозволяють критично оцінити подібні «зауваження», але більшість тих, хто звертається із документами щодо внесення змін то статутів громадських організації, це літні люди.
І от для них, у цій ситуації, настає «пекло на землі», а спроби привести документи, у відповідність до закону, перетворюються на справжнісіньку "сталінградську битву".

Вони раз-по-зраз приходять до управління юстиції і вже не розуміють, що від них потрібно і що ж їм писати в тих документах, бо один реєстратор каже одне, а коли вони приходять з документами через тиждень, то вже інший реєстратор каже зовсім інше.

Я навів приклади лише по двом організаціям, але як ви розумієте по решті, вочевидь, коїться теж саме.

І ось тут виникає цілком слушне питання, навіщо вони це роблять?
Навіщо в Харкові Головне територіальне управління Міністерства юстиції України влаштовує справжнісінький геноцид громадських організацій?


Що це, непрофесіоналізм і незнання законів, з боку працівників управління юстиції?
Тоді хто їх брав на цю роботу і за якими «техніко-тактичними характеристиками» оцінювались їх здібності і професійний рівень?

Чи може це зумисні дії направлені на перешкоджання державній реєстрації громадських організації та внесення змін до їх статутних документів?
І якщо це справді так, то тоді виникає питання, що мають на меті працівники, чи керівництво Харківського управління юстиції зумисне перешкоджаючи здійсненню реєстраційних дій?
Як гадаєте?

У цій ситуації більш за все дивує самоусунення Міністерства юстиції, від контролю за роботою Головного територіально управління юстиції у Харківській області.
Адже стан справ, із розглядом документів громадських організацій у м. Харкові, має бути добре відомий керівництву міністерства.

Невже не виникає питань, чому так багато дається відмов?
Чому майже у всіх без винятку випадках, починаючи з червня 2016 року, розгляд документів продовжується на значний термін?
Чому окремими громадськими організаціями документи надаються по три-чотири рази?

При цьому, щоб перевірити «професіоналізм» працівників Харківського управління, співробітникам міністерства навіть не потрібно виїжджати до Харкова, адже усі документи, надані громадськими організаціями, у відсканованому вигляді містяться у реєстрі, а повідомлення про відмову у державній реєстрації, якщо їх там немає, можна отримати електронною поштою.

Ну і на останок.
Щоб остаточно розставити, як то кажуть, усі крапки щодо ситуації, яка має місце у Харкові.

У понеділок я надав протокол про ліквідацію громадської організації.
Аналогічний протокол по товариству з обмеженою відповідальністю, державним реєстратор у департаменті міськради, розглядається відразу, у присутності заявника, та вся інформація щодо припинення, вноситься до реєстру.
І коли ти, через 15 хвилин виходиш від держреєстратора то уже можна йти до податкової, писати заяву про проведення перевірки, бо по цьому ТОВ уже розпочалася процедура припинення.

Натомість управління юстиції аналогічний протокол лише приймає, та після цього буде його розглядати, як ви думаєте скільки? Правильно!
Вісімнадцять робочих днів.

Ви розумієте співвідношення?!
В міськраді 15 хвилин…
А в управлінні юстиції три тижні!!!

І зовсім не факт, що вони при цьому не знайдуть у ньому "недоліків", та не доведеться надавати новий протокол.

Ось така фігня любі друзі…

ЗІ. Мене сьогодні, що називається допекли!

Записи из этого журнала по тегу «общество»

promo zarajsky march 25, 2016 08:00 47
Buy for 50 tokens
У тех кто только-только пришел в ЖЖ сразу возникает два вопроса: 1) Кого мне здесь читать? Как их найти? 2) Где взять тех кто будет читать мой блог? Сегодня я расскажу о нескольких самых простых способах поиска друзей, которые вы можете использовать буквально в первые дни вашего появления в…

Комментарии

( 49 комментариев — Оставить комментарий )
Страница 1 из 2
<<[1] [2] >>
akirich_pcroom
14 дек, 2016 19:13 (UTC)
Українською мовою озвучено студією адинплюсадин?

Такое впечатление, что у тебя в блоге рекламный блок на державній мові:)
zarajsky
14 дек, 2016 19:25 (UTC)
Что, непривычно? :)))
(no subject) - akirich_pcroom - 14 дек, 2016 19:28 (UTC) - Развернуть
(no subject) - zarajsky - 14 дек, 2016 19:39 (UTC) - Развернуть
(no subject) - ineedfor - 14 дек, 2016 19:30 (UTC) - Развернуть
(no subject) - zarajsky - 14 дек, 2016 19:34 (UTC) - Развернуть
nurcatblog
14 дек, 2016 19:37 (UTC)
Я конечно спокоен, стрессоустойчив, но вот....))) Мову то я читаю и даже в основном понимаю, но опять же вот....))))

Нет, я понимаю, что тебя одного дома оставили))) Но ведь ненадолго и с малым!!!)))

Что за внезапный всплеск патриотизмы?))))))
zarajsky
14 дек, 2016 19:50 (UTC)
Хе...
Я ж 18 лет документы писал на украинском.
Очень и очень часто мне на нем и проще и легче, я нахожу такие обороты и слова которые потом на русский не знаю как и перевести.

Ну а если говорить вообще...
Любой большой текст рождается у меня в голове целыми кусками, абзацами.
Потом я его только дошлифовываю и наполняю подробностями.
Этот родился изначально на украинском :))

ЗЫ. Еще один пост на украинском http://zarajsky.livejournal.com/365869.html о поезде во Львов несколько лет назад. Глянь, может понравится :)))
(no subject) - nurcatblog - 14 дек, 2016 20:03 (UTC) - Развернуть
(no subject) - den_rom - 14 дек, 2016 21:31 (UTC) - Развернуть
(no subject) - nurcatblog - 14 дек, 2016 21:48 (UTC) - Развернуть
(no subject) - den_rom - 14 дек, 2016 22:13 (UTC) - Развернуть
zhzhitel
14 дек, 2016 20:28 (UTC)
Удивил )
sen_semilia
14 дек, 2016 20:45 (UTC)
а мне жж всё перевёл
zarajsky
14 дек, 2016 20:47 (UTC)
Не знал что у него есть такая функция!
(no subject) - sen_semilia - 14 дек, 2016 20:51 (UTC) - Развернуть
den_rom
14 дек, 2016 21:30 (UTC)
это че ваще такое?? ЖиЖа - территория русскаго языка! его и так бедного везде изничтожают, тут еще ты вылез со своей укромовой...
tiresome_cat
14 дек, 2016 21:32 (UTC)
День, когда украинские чиновники начнут исполнять свои обязанности "належним чином" и в точном соответствии с Законом, нужно будет объявить государственным праздником.
oraushenbah
14 дек, 2016 21:42 (UTC)
Гарний текст.
sdas108
14 дек, 2016 21:51 (UTC)
А що це за ознаки неприбутковості?

А то есть тут у меня одна общественная организация. Помню после НГ пустые бланки в налоговую сдавал. А что теперь делать? Просветите пожалуйста. Сколько консультация стоит?
pan_baklazhan
14 дек, 2016 22:24 (UTC)
Если кратко, то в Устав нужно внести пару абзацев, суть которых сводится к тому, что в случае ликвидации организации её имущество передаётся другой организации или в бюджет государства. В противном случае вы лишаетесь признаков некоммерческой организации, и больше тряхомудии с налоговой. В моём случае имеется некоторое движение средств на счету, вместо пустого бланка, потому мне актуально. Как вам - не знаю, думаю, пан Зарайский просветит.
(no subject) - sdas108 - 14 дек, 2016 23:35 (UTC) - Развернуть
(no subject) - zarajsky - 15 дек, 2016 06:03 (UTC) - Развернуть
(no subject) - sdas108 - 15 дек, 2016 16:30 (UTC) - Развернуть
(no subject) - zarajsky - 15 дек, 2016 18:45 (UTC) - Развернуть
pan_baklazhan
14 дек, 2016 22:21 (UTC)
Я сподівався, що громадські організації якось об"єднаються та пошлють цю ініціативу Мінюсту подалі. Але фіг там - усі тихенько побігли перереєстровувати статути, аби заповісти своє майно у випадку ліквідації іншій НУО "або державі". Ну й я поперся, а шо робити?

В нас таких жахів нема, але з районів тепер треба пертися в обласний центр. Теж мало радості. Можна, звісно, поштою, але поки вона дійде, поки вони проглянуть...
zarajsky
15 дек, 2016 06:05 (UTC)
Яким же чином вони пошлють коли це внесено до податкового кодексу та постановою КМ України затверджено порядок включення та виключення.
Не внесуть зміни станут платником податку на прибуток...
(no subject) - pan_baklazhan - 15 дек, 2016 09:09 (UTC) - Развернуть
strangerdiary
14 дек, 2016 23:02 (UTC)
Про громадські неприбуткові цікаво. Чи можна якось персонально проконсультуватись?
Небезкоштовно, якщо треба.
zarajsky
15 дек, 2016 06:00 (UTC)
Звісно можна :))
denmet
15 дек, 2016 08:24 (UTC)
Есть подозрения, что за "благотворительность" решили взяться, как способ отмывания денег.
zarajsky
16 дек, 2016 09:14 (UTC)
Это функция налоговой а не юстиции.
alternativamira
15 дек, 2016 14:56 (UTC)
Простите после моей статьи о том, как мать уморила своих детей голодом (мальчик погиб, а за жизнь девочки сражаются врачи) я написал статью опрос
Голосование лишить ли участников майдана родительских прав
Вот ссылка. http://alternativamira.livejournal.com/145066.html Если не трудно примите участие в голосовании, если вам не безразлична судьба детей.
(Анонимно)
16 дек, 2016 00:54 (UTC)

Сколько можно...
Те кто не в курсе - последнее время только и слышно "ай ай ай я простоял в очереди с 8 утра" "мне отказали 3 раза"
А теперь внимание, правильный ответ:
Раньше, скажем , когда политика ведения была немножко другая по ГО - да в очередях не стояли, а знаете почему? Потому что принимали все, а потом отказывали, быстро и без очередей. Теперь людям, пытаются сразу указать на ошибки (не на опечатки, а на пункты и формулировки, которые запрещены ЗУ), что бы человек не ждал пока бюрократическая машина выпишет ему бумажку о том что он ступил, а пришел на следующий день с исправленым и сдал!
Поэтому очереди, т.к. вычитать устав и проверить пакет документом это не 5 минут.
Насчет того что отказывают - читайте закон внимательнее уважаемые, не получается - нанимайте юриста или другого юриста!
Работаю по этому направлению и с этими людьми без денег, а просто по человечески, не первый год и знаю как было, как есть и как будет!
zarajsky
16 дек, 2016 09:11 (UTC)
Закон говорите нужно читать?
А сотруднику управления юстиции его читать видимо не нужно?!?!?

Процитирую еще раз если у вас плохо со зрением.
По іншій громадській організації серед недоліків було зазначено що:
- членами організації не можуть бути особи яким виповнилось 14 років, а лише ті яким виповнилося 18 років;
- голова організації не може отримувати заробітну плату;
- в заяві про реєстрацію, назву організації англійською мовою потрібно зазначати разом з організаційно-правовою формою.

І це все при тому, що відповідно до:
- ст.8 Закону України «Про громадські об'єднання» членами громадської організації можуть бути особи яким виповнилось 14 років;
- ч.6 ст. 3 Закону України «Про громадські об'єднання» доходи або майно (активи) громадського об'єднання не підлягають розподілу між його членами (учасниками) і не можуть використовуватися для вигоди будь-якого окремого члена (учасника) громадського об'єднання, його посадових осіб (крім оплати їх праці та відрахувань на соціальні заходи).

Ну а щодо організаційно-правової форми, то у самій формі заяви зазначено «*** Для громадських об'єднань англійською мовою або мовою національної меншини викладається тільки власна назва».
(no subject) - (Анонимно) - 16 дек, 2016 12:03 (UTC) - Развернуть
(no subject) - zarajsky - 16 дек, 2016 17:10 (UTC) - Развернуть
(no subject) - (Анонимно) - 16 дек, 2016 12:39 (UTC) - Развернуть
(no subject) - zarajsky - 16 дек, 2016 12:49 (UTC) - Развернуть
alternativamira
17 дек, 2016 00:27 (UTC)
Вводная в историю Украины
Пробую себя в новом для себя жанре история. Где популярно и доступно рассказываю историю наших соседей. Вот ссылка:
http://alternativamira.livejournal.com/146348.html
Если будет не трудно оценить мой труд. Высказать своё мнение. Нужно ли мне вообще писать такую доступную для людей историю доступным языком. Ну и вообще в целом как получилось? Будет любопытно ваше мнение.
strangeleopard
18 дек, 2016 01:55 (UTC)
Доброе утро!
Приморский край. Хасанский район. Станция Кедровая.
Страница 1 из 2
<<[1] [2] >>
( 49 комментариев — Оставить комментарий )